fot. Monika Bilska

W środę w Polsce zachmurzenie umiarkowane i duże.

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą rozległe niże z ośrodkami znad Morza Norweskiego, zachodnich Niemiec oraz Morza Śródziemnego wraz z układami frontów atmosferycznych. Pozostała część kontynentu znajdzie się w zasięgu rozległego wału wyżowego sięgającego od Półwyspu Iberyjskiego, przez północne Włochy po zachodnią Rosję.

Polska znajdować się będzie pomiędzy zatoką związaną z niżem znad Atlantyku, a klinem związanym z wyżem znad zachodniej Rosji. Nad północny zachód nasunie się strefa pofalowanego frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu napływać będzie nieco cieplejsze powietrze polarne morskie, jedynie krańce wschodnie pozostaną w zasięgu chłodnego powietrza pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie spadać.

W środę w dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Na Nizinie Szczecińskiej słabe opady deszczu, a na Lubelszczyźnie możliwy deszcz ze śniegiem lub śnieg. Temperatura maksymalna od -1 st.C na Suwalszczyźnie i Podhalu do 3 st.C na Wybrzeżu i Wielkopolsce. Wiatr przeważnie umiarkowany, na Pomorzu Zachodnim dość silny i porywisty, południowy i południowo-wschodni. W Tatrach porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy z środy na czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na Śląsku i Wielkopolsce rozpogodzenia. Na zachodzie kraju miejscami opady deszczu ze śniegiem lub śniegu, na Nizinie Szczecińskiej przechodzące w deszcz. Na Mazowszu słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -4 st.C w centrum do 1 st. C na wybrzeżu; na Podhalu około -6 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 70 km/h.

PAP

drukuj