PAP/EPA

W środę w Polsce zachmurzenie duże i całkowite, większe przejaśnienia na południowym zachodzie

Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, południowo-zachodnia Europa oraz krańce wschodnie kontynentu będą w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę będą kształtować układy niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi.

Polska będzie pod wpływem rozległego niżu z ośrodkami nad północnym Atlantykiem i Morzem Bałtyckim. Z zachodu na wschód będzie się przemieszczać front okluzji, za którym będzie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i powoli będzie rosnąć.

W środę w Polsce zachmurzenie duże i całkowite, większe przejaśnienia na południowym zachodzie. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem, miejscami marznącego powodującego gołoledź. Na wschodzie opady śniegu przechodzące w opady deszcz ze śniegiem, pod wieczór również w deszcz marznący. Na zachodzie początkowo, a na wschodzie pod wieczór mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna na północnym wschodzie od -5 st. C do 0 st. C, a na pozostałym obszarze kraju od 1 st. C do 5 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy porywisty, z kierunków południowych. W górach porywy wiatru do 60 km/h, stopniowo słabnące. Lokalnie na północnym wschodzie i w górach wiatr będzie powodował zamiecie śnieżne.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl