PAP/Łukasz Gągulski

W środę w Polsce miejscami opady śniegu

Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na przeważającym obszarze Europy pogodę kształtować będzie rozległy wyż z centrami w rejonie Niemiec, Rumunii i Morza Czarnego. Jedynie krańce wschodnie kontynentu i częściowo Europa zachodnia i północno-zachodnia będą w zasięgu niżów znad Atlantyku i Rosji, którym towarzyszyć będą układy frontów atmosferycznych.

Polska będzie pod wpływem wspomnianego wyżu, tylko na północnym zachodzie kraju zaznaczy się płytka zatoka niżowa. Z północy nadal napływać będzie powietrze pochodzenia arktycznego, chłodniejsze na wschodzie, cieplejsze na zachodzie kraju.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie powoli spadać.

W kraju zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, na północnym wschodzie również z rozpogodzeniami. Miejscami opady śniegu. Lokalnie na północy przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm. Temperatura maksymalna od -6 do -4 st. C na wschodzie i Podhalu, około -2 do 0 stopni w centrum. 1 stopień Celsjusza na zachodzie i miejscami na wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, na zachodzie skręcający na południowy.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na północy i wschodzie miejscami opady śniegu. Temperatura minimalna od -15 do -13 st. C na wschodzie, około -6 w centrum do -3 stopni na północnym zachodzie. -1 stopni Celsjusza miejscami nad morzem, z kolei w kotlinach karpackich lokalnie temperatura spadnie do -19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl