fot. twitter/pisorgpl

W sobotę w Łodzi odbędzie się konwencja PiS

W sobotę w Łodzi Prawo i Sprawiedliwość organizuje konwencję wyborczą poświęconą polityce prorodzinnej. Rozwinięte mają zostać propozycje z ubiegłotygodniowej konwencji w Lublinie.

Podczas ubiegłotygodniowej konwencji w Lublinie zaprezentowane zostały główne kierunki oferty programowej PiS. Wśród nich wprowadzenie 14. emerytury oraz podwyżka płacy minimalnej.

Partia rządząca zaznacza, że rodzina jest fundamentem polityki rządu. Politycy PiS wskazują, że gdy partia przejmowała władzę nakłady na politykę społeczną wynosiły 1,7 proc. PKB. Obecnie jest to 4 proc. PKB.

Jutro w Łodzi poznamy szczegóły pomysłów na poprawienie życie polskich rodzin. Godna płaca to bardzo istotny element – mówi senator PiS Artur Warzocha.

– To jest naprawdę bardzo mocny argument i mocny punkt programowy. Mówienie o tym, że będziemy podnosili aż do takiego poziomu płacę minimalną oznacza, że przybędzie nam spora ilość gotówki w kieszeniach. Oznacza to również wpływ na poziom wzrostu płac pracowników, którzy będą zarabiali więcej niż płaca minimalna – podkreśla senator Artur Warzocha.

Według zapowiedzi, płaca minimalna miałaby wzrosnąć od 1 stycznia 2020 r. do 2600 zł, do końca 2020 r. do 3000 zł, a do końca 2023 r. do 4000 zł. Ponadto PiS zaproponował m.in. drugą trzynastą emeryturę w 2021 r, oraz zwiększenie do 1200 zł minimalnej emerytury.

Inne propozycje to równe dopłaty dla rolników oraz przeznaczenie po 2 mld zł na fundusz modernizacji szpitali i fundusz modernizacji szkoły.

 

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj