fot. PAP/Przemysław Piątkowski

W sobotę pokazy lotnicze Air Show w Radomiu

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zaprezentował program i zaprosił na rozpoczynające się w sobotę w Radomiu pokazy lotnicze Air Show 2023. Podczas konferencji w bazie w Mińsku Mazowieckim zaprezentowano także nowy samolot dla polskiej armii FA-50.

Minister obrony Mariusz Błaszczak odwiedził 23 Bazę Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Podczas wystąpienia zapraszał na pokazy lotnicze, które po pięciu latach przerwy odbędą się w Radomiu w najbliższy weekend. Jak podkreślił szef MON, zaprezentują się w nich najlepsi polscy i zagraniczni piloci.

Na Air Show w Radomiu będą też stoiska z najnowocześniejszym sprzętem dla wojsk lądowych zakupionym w ostatnich latach, m.in. czołgi Abram, K2, Kraby czy system Himars. W Radomiu będzie można też zobaczyć nowe maszyny FA-50. To lekki samolot szkolno-bojowy produkowany przez południowokoreańską firmę. Polska zamówiła 48 egzemplarzy takich maszyn – mówił szef MON.

– Zapraszam na Air Show w Radomiu pod hasłem „Niezwyciężona”. Będzie to także 90. rocznica słynnego lotu kpt. Stanisława Skarżyńskiego przez Atlantyk, co było wówczas rekordowym osiągnięciem. Mamy świetnych pilotów, którzy korzystają z tradycji swoich poprzedników, pasjonatów lotnictwa, w których ręku nowoczesne samoloty stanowią bardzo ważny element odstraszania – wskazał minister.

Mariusz Błaszczak podkreślił, że FA-50 są kompatybilne z myśliwcami F-16, które już służą w polskich siłach zbrojnych. W przyszłym roku w naszym kraju będą już amerykańskie samoloty nowej generacji F-35.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl