W Sejmie – z udziałem m.in. Abby Johnson – odbyła się konferencja „Formy wsparcia dla kobiet w ciąży znajdujących się w sytuacji kryzysowej”

Systemowe wsparcie oraz zwiększanie świadomości społecznej – to największe wyzwania, jakie stoją dziś przed naszym państwem w zakresie opieki nad kobietami w ciąży. Na ten temat rozmawiali uczestnicy konferencji zorganizowanej w Sejmie. 

Konferencję pod nazwą: „Formy wsparcia dla kobiet w ciąży znajdujących się w sytuacji kryzysowej” zorganizował Parlamentarny Zespół na rzecz Życia i Rodziny. Wydarzenie patronatem objął Rzecznik Praw Dziecka.

Spotkanie poświęcono tematowi pomocy tym kobietom, które nie dostają jej od bliskich. Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak wskazał, że w Polsce wciąż brakuje systemowego wsparcia dla kobiet w ciąży, które rozważają dokonanie aborcji.

Głównym gościem spotkania była Abby Johnson, była dyrektor jednej z klinik aborcyjnych Planned Parenthood w USA. To właśnie na podstawie jej historii nakręcono film „Nieplanowane” – produkcja pokazuje prawdziwe oblicze przemysłu aborcyjnego. Abby Johnson przebywa obecnie z kilkudniową wizytą w naszym kraju.

Abby Johnson nawiązała do polskich uwarunkowań prawnych dotyczących tzw. aborcji.

– Większość aborcji w Polsce odbywa się nie w przypadku dzieci, które nie są w stanie przeżyć poza łonem matki; większość aborcji w Polsce przeprowadzanych jest na dzieciach, które mają zespół Downa albo inne schorzenia czy niepełnosprawności, które nie zagrażają jego życiu, a jednocześnie te dzieci właśnie są zabijane. Każde dziecko, bez względu na niepełnosprawność, nie zasługuje na śmierć. Natomiast prawo, które istnieje w Polsce, nie jest do końca przestrzegane – mówiła Abby Johnson.

W czasie konferencji zaprezentowano też wyniki badań świadomości społecznej w zakresie opieki nad nowym życiem. Choć większość badanych zgadza się, że kobieta w ciąży powinna być otoczona wszelką opieką, to już 50 proc. wskazuje, że tzw. aborcja powinna być powszechnie dostępna do 12 tygodnia życia dziecka.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl