fot. twitter.com/Grupa_PFR

W ramach Tarczy Finansowej PFR  wypłacono przedsiębiorcom 60,5 mld zł  

60,5 mld złotych wypłacono przedsiębiorcom w ramach Tarczy Finansowej Państwowego Funduszu Rozwoju. Szef Funduszu Paweł Borys podsumował dziś działanie tego instrumentu.

 

[Tarcza Finansowa PFR] to jeden z głównych instrumentów uruchomionych przez państwo w ramach walki z gospodarczymi skutkami epidemii koronawirusa.

Z Tarczy skorzystało ponad 345 tysięcy małych i średnich firm zatrudniających ponad 3 mln 100 tys. pracowników. Obszary, które najbardziej zyskały dzięki Tarczy to: handel, naprawa pojazdów, przetwórstwo przemysłowe, budownictwo, transport oraz gospodarka magazynowa.

Program PFR dla mikro, małych i średnich firm był programem wdrożonym na czas. Można to stwierdzić po ponad 3 miesiącach – wskazuje szef Funduszu Paweł Borys.

– Zrealizowaliśmy wszystkie główne cele, tzn. umożliwiliśmy mikro, małym i średnim przedsiębiorcom, których przychody spadły o co najmniej 25 proc., dostęp do subwencji finansowych, które ustabilizowały ich sytuację płynnościową w najtrudniejszym momencie. Trafiliśmy w punkt, jeżeli chodzi o zakładaną liczbę firm, które będą beneficjentami programu Tarczy Finansowej. Ostatecznie z tego wsparcia skorzystało 345 tys. firm – podkreśla Paweł Borys.

Wnioski o subwencję z Tarczy Finansowej były rozpatrywane w kilkanaście godzin. Średni czas oczekiwania na wypłatę subwencji od momentu złożenia wniosku wyniósł 46 godzin. 89 proc. firm wnioskujących o subwencję otrzymało środki.

 

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj