fot. Tomasz Grzyb

W Puławach i Ostrołęce odbyły się kolejne warsztaty z cyklu „Nowe Widnokręgi – Zrozumieć Media”

Media obecne są w życiu każdego człowieka. Niestety, świat mediów jest pełen manipulacji. Jak ją rozpoznać i lepiej zrozumieć media, edukuje poprzez wyjazdowe warsztaty Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Puławy i Ostrołęka – to dwa miasta, do których zawitała kadra specjalistów z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, Telewizji Trwam i Radia Maryja. Młodzież podczas warsztatów poznawała tajniki mediów.

– Te warsztaty są o dźwięku, o przekazie obrazu, że np. 70 proc. to jest obraz, 7 proc. to jest treść, a 23 proc. to jest dźwięk i fajnie tutaj jest – podkreśla jedna z uczestniczek warsztatów.

Warsztaty to nie tylko wiedza teoretyczna jak funkcjonują współczesne media, ale też zajęcia praktyczne.

– Pogodynką była moja koleżanka akurat. Bardzo dobrze poradziła sobie ze swoim zdaniem, opisała nam znakomicie jaka pogoda znajduje się teraz w całej Polsce – mówi uczestniczka warsztatów.

Takie warsztaty pomagają młodym ludziom lepiej rozumieć media.

– Przede wszystkim warto tutaj przyjść, żeby dowiedzieć się, że jeżeli oglądamy telewizję to nie po to, żeby patrzeć jak na pusty obraz, tylko przede wszystkim żeby zobaczyć, jak działa telewizja, jak jest ona skonstruowana i żeby dokładnie zrozumieć, zagłębić się w temat mediów – wskazuje uczestnik warsztatów.

Warsztaty medialne finansowane są z jednego procenta podatku przekazanego na Fundację Nasza Przyszłość.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl