PAP/Darek Delmanowicz

W poniedziałek w Polsce zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz rozpogodzeniami na południowym zachodzie

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będzie głęboki i rozległy niż z ośrodkami nad Północnym Atlantykiem, któremu towarzyszyć będą strefy frontów atmosferycznych.

Polska będzie w zasięgu zatoki związanej ze wspomnianym niżem. Z południowego zachodu będzie nadal napływało ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz rozpogodzeniami na południowym zachodzie. Miejscami opady deszczu lub mżawki, na północnym wschodzie oraz w Bieszczadach także opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Rano gdzieniegdzie opady marznącej mżawki, powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od 1 st. na północnym wschodzie do 7 st. na południowym zachodzie, na obszarach podgórskich od -1 st. do 1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. W Sudetach porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz rozpogodzeniami na południowym wschodzie. Miejscami, głównie w zachodniej połowie kraju opady deszczu lub mżawki. Na południowym zachodzie możliwe opady marznące, powodujące gołoledź. Na terenach podgórskich opady deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Lokalnie mgły, ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od -3 st. na wschodzie i południu, około 0 st. w centrum, do 4 st. na północnym zachodzie, na obszarach podgórskich od -4 st. do 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, południowy. W Sudetach porywy wiatru do 90 km/h.

PAP

drukuj