W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia i południowa będzie w zasięgu wyżów. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem licznych, płytkich układów niskiego ciśnienia.

Polska pozostanie w obszarze obniżonego ciśnienia. Na wschodzie kraju utrzymywać będzie się ułożony południkowo, falujący front atmosferyczny i strefa wilgotnego oraz niestabilnego powietrza zwrotnikowego. Na krańcach zachodnich oddziaływać będzie mało aktywny front chłodny. Pomiędzy tymi frontami, nad przeważającym obszarem kraju, zalegać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie ulegało wahaniom.

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami przelotne opady deszczu i burze, głównie we wschodniej i południowej części Polski. Prognozowana wysokość opadu w burzach do 20 mm, a na południu i południowym wschodzie do 40 mm. Temperatura maksymalna od 23 st. do 27 st., a na Podhalu około 22 st. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz porywy wiatru 65 km/h.

W nocy z piątku na sobotę na zachodzie Polski zachmurzenie małe i umiarkowane, początkowo miejscami duże i lokalnie zanikające przelotne opady deszczu i burze. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, na Suwalszczyźnie i Podlasiu możliwe burze. Prognozowana wysokość opadu w burzach do 15 mm. Rano lokalne mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 14 st. do 18 st., tylko w rejonach podgórskich chłodniej, od 12 st. do 14 st. Wiatr słaby zmienny, w czasie burz silniejszy, w porywach do 65 km/h.

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na wschodzie Polski oraz wieczorem na Pomorzu Zachodnim okresami duże i miejscami przelotne opady deszczu oraz lokalne burze. Prognozowana wysokość opadu w burzach do 15 mm. Temperatura maksymalna od 24 st. na Suwalszczyźnie do 30 st. na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby, zmienny, na zachodzie Polski skręcający na południowy. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W Warszawie w piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna 25 st. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 15 st. Wiatr słaby, zmienny. W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 28 st. Wiatr słaby, zmienny.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl