fot. PAP

„W Obronie Demokracji i Wolności Mediów”

Ulicami Kielc przeszedł marsz „W Obronie Demokracji i Wolności Mediów”. Zorganizowało go Prawo i Sprawiedliwość oraz środowiska prawicowe. To odpowiedź na nieprawidłowości, które nastąpiły w trakcie wyborów samorządowych.

– Z całą pewnością jest tak, że wola wyborców nie została oddana i stwierdzona poprzez organy wyborcze. Co do tego nie ma wątpliwości. My w woj. świętokrzyskim mimo wszystko osiągnęliśmy, jako PiS, najlepszy – jak do tej pory – wynik wyborczy. Wiemy o tym, że wybory wygraliśmy mimo tego, że nie mamy najwięcej mandatów w sejmiku – powiedział Krzysztof Lipiec, poseł PiS.

Tych, którzy przyszli na dzisiejszą manifestację w Kielcach łączy wspólny cel.

 – Bo chce coś zmienić, bo jako emerytka mam już dosyć tego oszukiwana – powiedziała pani Barbara, uczestniczka marszu.

To co się dzieje z wyborami, te cudy nad urną, ilości głosów teoretycznie nieważnych przerażają nas wszystkich – powiedział jeden z uczestników marszu.

Żeby były większe możliwości, żeby mieć jakąś godną pracę, a nie wyjeżdżać za granicę. W Polsce nie ma pracy – powiedział Marcin, uczestnik marszu.

– Jestem Polakiem i chciałem zamanifestować to, że mimo iż jestem jeszcze młody to widzę, że w Polsce źle się dzieje i chciałbym zmian. Chciałbym, żeby rząd wreszcie się zmienił – powiedział Piotr, uczestnik marszu.  

W przyszłą sobotę podobny marsz odbędzie się w Nowym Sączu. Poprzedzi Msza Św. w intencji Ojczyzny, która będzie sprawowań o godz. 15.00 w kościele pw. Matki Bożej Niepokalanej.

TV Trwam News

 

drukuj