fot. pixabay.com

W Nowym Meksyku uratowano pierwsze dziecko pozostawione w „Baby box”

Strażacy z Nowego Meksyku uratowali pierwsze w historii niemowlę pozostawione w niedawno zainstalowanym tam „Baby box”. To amerykański odpowiednik polskiego Okna Życia. Powstał w ramach ogólnokrajowej inicjatywy pomocowej pro-life dla matek w trudnej sytuacji, które rozważały decyzję o tzw. aborcji. To miejsce, w którym mama może bezpiecznie i anonimowo pozostawić dziecko, jeśli nie jest w stanie sama się nim zaopiekować. W Nowym Meksyku tzw. aborcja jest legalna bez ograniczeń.

23 września punkt straży pożarnej nr 1 w Hobbs, w stanie Nowy Meksyk otrzymał alert o tym, że znajdujące się na terenie ich jednostki „Baby box” zostało aktywowane. Strażacy przetransportowali dziecko do szpitala Covenant Health Hobbs.

„To wspaniały dzień dla społeczności Hobbs w Nowym Meksyku. Biorąc pod uwagę całą tragedię, jaka ma miejsce w związku z tego typu zdarzeniami w Nowym Meksyku, jest to wspaniały dzień” – powiedział Mark Doporto, komendant straży pożarnej w Hobbs.

„Baby box” zainstalowano zaledwie tydzień po skazaniu nastoletniej matki Alexis Avila na 18 lat więzienia po tym, jak w styczniu 2022 r. wyrzuciła swoje dziecko na śmietnik. Zajście uchwyciły kamery monitoringu, a dziecko odnalazły trzy osoby przeszukujące śmieci. Policja przetransportowała je do szpitala, gdzie zostało uratowane przez lekarzy.

W odpowiedzi na ten incydent miasto Hobbs nawiązało współpracę z „Safe Haven Baby Boxes”. Zainstalowany „Baby box” jest bezpieczny – ma kontrolowaną temperaturę i został wyposażony w zamki, które chronią dziecko przed zabraniem lub zranieniem przez kogokolwiek z zewnątrz.

„Straż pożarna w Hobbs jest bardzo dumna i szczęśliwa, że ​​ma sprawny >>Baby box<<, a jeszcze bardziej jesteśmy szczęśliwi, że odważna osoba zdecydowała się podjąć właściwą decyzję i zostawić w nim dziecko” – podkreślał komendant straży pożarnej w Hobbs.

Rzecznik Hobbs, Meghan Mooney, stwierdziła, że „Baby box”  jest „ogromną korzyścią dla wszystkich matek z grup ryzyka”, które nie mają „wsparcia rodziny” czy „społeczności”. Dlatego chcą zapewnić im bezpieczne miejsce, w którym mogą pozostawić swoje dzieci, jeśli nie są w stanie same się nimi zaopiekować.

„Baby box” funkcjonuje także w innych stanach. Pierwsze dziecko uratowano w ten sposób w West Ocala, na Florydzie. Adoptował je strażak wraz ze swoją żoną, która od prawie dziesięciu lat zmagała się z niepłodnością.

„Podniosłem ją i trzymałem. Spojrzeliśmy sobie w oczy i tyle. Kocham ją od tego momentu” – powiedział dla „Good Morning America” strażak Vincent, który poprosił o nieujawnianie swojego nazwiska.

marsz.info/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl