fot. PAP/Leszek Szymański

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz przelotnymi opadami deszczu

Jak podaje IMGW, Europa jest pod wpływem rozległego niżu z ośrodkami nad Wielką Brytanią i Norwegią, jedynie krańce wschodnie i południowo-zachodnie kontynentu są w zasięgu układów wysokiego ciśnienia.

Polska jest na skraju niżu znad Skandynawii, z południa na północ zacznie przemieszczać się pofalowany front atmosferyczny. Na północy i zachodzie zalegać będzie chłodniejsze wilgotne powietrze polarne morskie, nad pozostały obszar z południa napływać zacznie powietrze ciepłe i wilgotne.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz przelotnymi opadami deszczu. We wschodniej połowie kraju oraz częściowo w centrum burze, lokalnie grad. Rano zanikające burze możliwe także na południowym zachodzie. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm. Temperatura maksymalna od 17 st.C do 20 st.C na północnym zachodzie, zachodzie i Podhalu oraz od 21 st.C do 28 st.C na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h, a w Karpatach do 70 km/h.

PAP

drukuj