fot. pixabay.com

W niedzielę zachmurzenie całkowite i duże; większe przejaśnienia na wschodzie

Jak informuje IMGW cały obszar kontynentu znajduje się w zasięgu rozległego układu niżowego z ośrodkiem głównym w rejonie Morza Północnego i Holandii oraz wtórnymi znad Białorusi i Zatoki Genueńskiej. Z niżami tymi wiążą się układy frontów atmosferycznych.

Polska jest w zasięgu płytkiego, wtórnego niżu znad Białorusi. Na zachodzie i północy pozostanie przetransformowane powietrze arktyczne morskie, na południowy wschód napłynie powietrze polarne morskie.

W niedzielę zachmurzenie całkowite i duże; większe przejaśnienia na wschodzie. We wschodniej połowie kraju głównie opady deszczu, na pozostałym obszarze deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Okresami na zachodzie opady śniegu o natężeniu umiarkowanym i tu prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm. Prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 15 mm. Temperatura maksymalna od 1 st.C do 5 st.C; cieplej na południowym wschodzie od 6 st.C do 7 st.C i chłodniej w rejonach podgórskich Sudetów od -2 st.C do 0 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się. W Karpatach porywy wiatru do 90 km/h powodujące zawieje śnieżne. Uwaga: drogi i chodniki śliskie!

PAP

drukuj