fot. Krzysztof Świderski

W niedzielę spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci w Rzeszowie

W niedzielę 20 września w parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Rzeszowie odbędzie się rejonowe Spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. Mszy św. przewodniczyć będzie ks. bp Antoni Długosz – biskup pomocniczy senior archidiecezji częstochowskiej oraz wielki przyjaciel dzieci. 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3679625735389880&id=368636633155490

Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Antoniego Długosza rozpocznie się o godz. 12.30 w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Rzeszowie. Po Eucharystii odbędzie się modlitwa różańcowa i spotkanie z Madzią Buczek – założycielką Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. Następnie będzie miał miejsce koncert w wykonaniu ks. bp. Antoniego Długosza.

– Nasze wakacje dobiegły końca. Wraz z pierwszym dzwonkiem rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Ponownie spotkaliśmy się z naszymi nauczycielami oraz kolegami i koleżankami. Na pewno poopowiadaliśmy sobie o naszych wspaniałych wakacyjnych przygodach. Jesteśmy także uczniami w szkole Matki Bożej. Ona uczy nas prawdziwej miłości do Pana Boga i każdego człowieka. Mamy być apostołami Pana Jezusa w naszych domach, w szkole i na podwórkach. Dlatego bardzo serdecznie zapraszamy Was na regionalne spotkania naszej różańcowej rodzinki. Już 20 września spotykamy się w parafii Matki Bożej Różańcowej w Rzeszowie (…). Rozpocznijmy nowy rok szkolny z Panem Jezusem i Jego Matką. Wyruszmy z najmłodszymi, po tym trudnym czasie izolacji, na spotkanie z Panem Jezusem! Zadbajmy o właściwą formację najmłodszego pokolenia Polaków! – zaznacza o. Piotr Dettlaff CSsR, opiekun Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci.

Kolejne spotkanie PKRD odbędzie się 27 września w parafii pw. Chrystusa Króla w Rokietnicy. 4 października to dzień świętowania 20-lecia powstania Podwórkowego Kółka Różańcowego w parafii pw. św. Apostołów Filipa i Jakuba w Żorach. Z kolei 10 października będzie miała miejsce pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie.

– Gorąco Was zapraszamy w imieniu samej Matki Bożej. Zaproście koniecznie swoich kolegów i koleżanki. Do zobaczenia! – zachęca o. Piotr Dettlaff.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3670393116313142&id=368636633155490

 

 

radiomaryja.pl

drukuj