fot. Paweł Palembas

W niedzielę Marsz dla Życia i Rodziny w Warszawie

„Wspólnie brońmy rodziny” – to hasło tegorocznego Marszu dla Życia i Rodziny, który już w niedzielę odbędzie się w Warszawie. Pochód wyruszy o godz. 12.00 z Placu Zamkowego i przejdzie pod kościół pw. Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu, gdzie sprawowana będzie Eucharystia. Inicjatorem oraz organizatorem Marszu jest Centrum Życia i Rodziny.

Uczestnicy Marszu wyruszą o godz. 12.00 z Placu Zamkowego w stronę kościoła pw. Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu. Tam o godz. 13.00 sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem ks. Dominika Chmielewskiego, założyciela wspólnoty „Wojownicy Maryi”.

Każdego roku Marsz dla Życia i Rodziny jest okazją do manifestacji prorodzinnych postaw, a także naszego przywiązania do wartości pro-life. Jednak ze względu na okoliczności, tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny będzie również symbolicznym wyrazem sprzeciwu wobec agresji lewicowych aktywistów, którzy już nie tylko w sposób werbalny atakują wartości chrześcijańskie, kontestują prawo do życia od poczęcia, prawo naturalne czy prawo do wychowywania dzieci w zgodzie z przekonaniami rodziców, ale też dopuszczają się aktów wandalizmu oraz agresji fizycznej. Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny, podkreśla, że nie ma zgody na atakowanie rodziny [czytaj więcej]. 

Udział w wydarzeniu zapowiedziało wiele osobistości.

 

 

radiomaryja.pl/marsz.org

 

 

 

drukuj