https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie/mezczyzna-trzymajac-sie-za-rece-drewnianego-jezusa-krzyz-na-niebo-z-natura_1186020.htm#query=krzy%C5%BC%20r%C4%99ce&position=1&from_view=search

W Meksyku zastrzelono katolickiego księdza. To dziewiąte takie morderstwo od początku prezydentury Andresa Obradora

Ksiądz katolicki Javier Garcia Villafana został zastrzelony w stanie Michoacan na zachodzie Meksyku. To dziewiąte takie morderstwo od początku prezydentury Andresa Manuela Lopeza Obradora, który objął najwyższy urząd państwie w grudniu 2018 roku – podała we wtorek Associated Press. Aktualnie brak informacji o sprawcy bądź sprawcach zbrodni.

Ks. Javier Garcia Villafana został zabity, gdy prowadził samochód. Stało się to zaledwie miesiąc po objęciu przez niego parafii Capacho nad jeziorem Cuitzeo.

Do zabójstwa księdza doszło wkrótce po ataku na księdza arcybiskupa Durango, Faustino Armendariza Jimeneza, którego w katedrze w Victoria de Durango usiłował w niedzielę ugodzić nożem mężczyzna w podeszłym wieku. W poniedziałek konferencja meksykańskich biskupów potępiła ten zamach.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl