fot. pixabay.com

RPA: co godzinę w kraju dochodzi do około trzech morderstw

W RPA co godzinę dochodzi do około trzech morderstw – wynika z najnowszych statystyk policyjnych, które są omawiane w tym kraju regularnie co trzy miesiące.

Między styczniem a marcem 2023 r. liczba morderstw w RPA wzrosła o 3,4 procent. W porównaniu z analogicznym okresem w ubiegłym roku odnotowano 6289 takich zbrodni – poinformował we wtorek na konferencji prasowej Bheki Cele, minister RPA ds. policji.

Zabito jednak „mniej dzieci niż w ubiegłym roku”.

„Liczba zabójstw nieletnich spadła o 20 procent” – podkreślił minister

RPA odnotowuje średnio 10 zabójstw na 100 tys. mieszkańców, podczas gdy w Japonii wynik ten jest bliski zeru, a we Francji wynosi jeden, jak wynika z danych zebranych przez Bank Światowy.

Czasami określana jako „epicentrum gwałtu” z powodu wielkiej liczby skarg dotyczących tego przestępstwa, RPA wszczęła ponad 10 i pół tysiąca takich spraw w pierwszych trzech miesiącach 2023 roku – podał portal Africa News. Liczba ta spadła, w bieżącym roku zgłoszono o 2,8 proc. mniej przypadków gwałtu niż w ubiegłym roku między styczniem a marcem.

Wzrosła jednak liczba ataków na konwoje przewożące gotówkę, o ponad 20 proc., oraz liczba przypadków włamań do mieszkań i ich grabieży, o prawie 6 procent.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl