fot. PAP/Radek Pietruszka

W MAP powstaje zespół ds. wsparcia polskiego sportu

W Ministerstwie Aktywów Państwowych powstaje zespół, który wypracuje zestaw dobrych praktyk dla państwowych spółek, które wspierają sportowców. Chodzi o to, by środki na ten cel były wydawane jak najbardziej efektywnie – zauważył wicepremier oraz szef resortu aktywów, Jacek Sasin.

Na 6 kwietnia przypada międzynarodowy Dzień Sportu. Spółki Skarbu Państwa wspierają naszych sportowców co roku kwotą ponad 200 mln zł. Środki te są przeznaczane na wsparcie związków, klubów czy imprez sportowych. [czytaj więcej]

– Praca spółek Skarbu Państwa jest wykonywana dobrze, ale nie znaczy to, że nie może być wykonywana jeszcze lepiej. Dlatego w Ministerstwie Aktywów Państwowych postanowiliśmy stworzyć zespół, który wypracuje rekomendacje i zestaw dobrych praktyk dla spółek Skarbu Państwa, aby ogromne środki, które są kierowane na wsparcie polskiego sportu, były wydawane jak najbardziej efektywnie – wskazuje minister Jacek Sasin.

Pracami zespołu pokieruje b. minister sportu, Danuta Dmowska-Andrzejuk. Polska szpadzistka będzie doradcą społecznym ministra aktywów państwowych.

– Liczę, że zespół, który powstaje przy wicepremierze Jacku Sasinie, będzie jeszcze mocniej wspierał polski sport, a kibice będą mogli cieszyć się z tego, co przynoszą nam nasi wybitni sportowcy – mówi Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Spółki Skarbu Państwa pomimo pandemii koronawirusa, nie wycofały się ze wsparcia polskich sportowców. Dzięki temu wielu z nich może przygotowywać się do światowych imprez. Wspierają także młodych sportowców.

RIRM

drukuj