PAP/Jacek Bednarczyk

W Krakowie odbyła się konwencja Koalicji Europejskiej

Swoją konwencję miała dziś także Koalicja Europejska. Główna deklaracja to odwrócenie reform, które wprowadziło Prawo i Sprawiedliwość.

Koalicja Europejska – podobnie jak Prawo i Sprawiedliwość – spotkała się w Krakowie. Grzegorz Schetyna jeszcze raz dał jasno do zrozumienia – ta kampania lewicy skupiona jest wokół ataku na Kościół. Specjalna komisja ds. zbadania nadużyć wobec nieletnich – to dzisiejsza zapowiedź Grzegorza Schetyny.

– Chcemy powołania komisji prawdy, ale od razu mówię – nie zgodzimy się by była to komisja rozmywania odpowiedzialności i odwracania uwagi, że są pedofile wśród murarzy czy reżyserów – bo nie wykluczam tego; nie potrzebna do tego komisji specjalnej – stwierdził Grzegorz Schetyna.

Specjalna komisja skupi się więc jedynie na Kościele, nie wyjaśni więc innych przypadków, także za rządów koalicji PO-PSL, gdy prawo traktowało pedofilów znacznie łagodniej.

– Była jasna deklaracja ministra Ziobry, jest ustawa, która zaostrza kary. Jest też jasna deklaracja Jarosława Kaczyńskiego, więc na tej sprawie opozycja nie jest według mnie w stanie ugrać jakiegoś szerszego poparcia – ocenił politolog dr Szymon Gajewski.

Uderzenie w Kościół jako wspólnotę może być więc próbą zburzenia chrześcijańskich korzeni Unii Europejskiej.

– Wyrzekając się fundamentu i korzeni chrześcijańskich idziemy w jaką stronę? Moje życie też przeminie szybciej albo później, ale myślę o dzieciach, wnukach. Patrzmy dalej. Nawet nie chodzi o to, czy ktoś jest wierzący czy niewierzący. Tu chodzi o to, że jesteśmy dziedzicami, różnymi dziedzicami, ale jesteśmy dziedzicami pewnych wartości, historii i nie wolno nam się tego wyrzec – mówił poseł Tadeusz Cymański z Prawa i Sprawiedliwości.

Skupienie się na walce ideologicznej przez Koalicję Obywatelską spowodowało, ze na boczny tor zeszły inne ważne tematy, bo chodzi przecież o to, jaka będzie pozycja Polski w Europie. Dostrzega to także część przedstawicieli Koalicji Europejskiej.

– Za mało było moim zdaniem debat dotyczących agendy europejskiej, tego, czym przyszli europosłowie będą się zajmowali w Unii Europejskiej – przyznał poseł Paweł Pudłowski z Koalicji Europejskiej.

Jeśli już debata o Unii Europejskiej się pojawia, to są to głównie zarzuty wobec Zjednoczonej Prawicy o próbę wyprowadzenia naszego kraju ze wspólnoty.

– Czy na pewno warto podjąć ryzyko głosowania na tych, którzy dzisiaj prezentują się jako Europejczycy z nadzwyczajnym entuzjazmem, ale ten entuzjazm ma raptem dwa tygodnie – pytał w swoim wystąpieniu podczas marszu KE Donald Tusk.

Donald Tusk w kluczowym momencie kampanii wyborczej do europarlamentu stał się jej uczestnikiem.

– Ta wypowiedź Donalda Tuska pokazała zupełnie inną rzecz, że Donald Tusk złamał zasadę, że nie powinien się angażować w kampanię wyborczą. Złamał tę zasadę – wystąpił w najważniejszym wydarzeniu politycznym obecnej Koalicji Europejskiej – zwrócił uwagę prezydencki minister Andrzej Dera.

Najnowsze sondaże pokazują, że o zwycięstwie w wyborach do Parlamentu Europejskiego może zaważyć niewielka liczba głosów.

TV Trwam News/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl