fot. Małgorzata Lewicka

W kraju pogodnie

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych. Polska będzie początkowo znajdować się w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia, ale w ciągu dnia od zachodu zacznie dostawać się na skraj rozległego układu niżowego z ośrodkiem przemieszczającym się znad zachodniej części Morza Śródziemnego nad Francję i Niemcy. Pozostaniemy w ciepłej, polarno-morskiej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie spadać.

W środę początkowo zachmurzenie umiarkowane i małe, lokalnie na południowym wschodzie mgły ograniczające widzialność do 300 m. W ciągu dnia miejscami, głównie we wschodniej połowie kraju oraz na południu, wzrost zachmurzenia do dużego i przelotne opady deszczu oraz burze. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 15 mm.

Temperatura maksymalna od 20 st. na południowym wschodzie do 25 st. na północnym zachodzie. Na wybrzeżu około 22 st., lokalnie w rejonach podgórskich od 17 st. do 20 st. Wiatr na wschodzie kraju słaby, na zachodzie umiarkowany, a nad morzem okresowo dość silny i porywisty, z kierunków wschodnich. Podczas burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy ze środy na czwartek w zachodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. We wschodniej części Polski i w górach miejscami zachmurzenie duże ze stopniowo zanikającymi opadami deszczu i burzami, następnie zachmurzenie umiarkowane.

W drugiej połowie nocy na wschodzie zamglenia, a nad ranem lokalne mgły, ograniczające widzialność do 600 m. Temperatura minimalna od 8 do 12 st., w rejonach podgórskich lokalnie 6, 8 st. Wiatr słaby, lokalnie umiarkowany, nad morzem okresowo dość silny i porywisty, z kierunków wschodnich.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, wzrastające miejscami do dużego i przelotne opady deszczu, a po południu miejscami na północny, w centrum i na wschodzie burze. Temperatura maksymalna od 21 do 25 st., na wybrzeżu oraz w dolinach karpackich 17, 20 st. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków wschodnich. Podczas burz porywy wiatru do 60 km/h.

W Warszawie w środę zachmurzenie małe, po południu wzrastające okresami do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Możliwe również słabe burze. Temperatura maksymalna 23 st. Wiatr slaby, okresami umiarkowany, wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 55 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Początkowo możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 12 st. Wiatr słaby, wschodni. W czwartek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura maksymalna 23 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 55 km/h, wschodni.

PAP/RIRM

drukuj