fot. kalwaria.eu

W Kalwarii Zebrzydowskiej rozpocznie się dziś Misterium Męki Pańskiej

W sanktuarium pasyjno-maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej rozpocznie się dziś Misterium Męki Pańskiej. Pielgrzymi zobaczą sceny wjazdu Chrystusa do Jerozolimy i wypędzenia kupców ze świątyni. Corocznie w uroczystościach bierze udział nawet 150 tys. osób.

Tradycja prezentacji wydarzeń związanych ze śmiercią Pana Jezusa sięga w Kalwarii Zebrzydowskiej początków XVII w., gdy powstał tam klasztor ojców Bernardynów. Podczas misteriów w role historycznych postaci wcielają się klerycy z kalwaryjskiego Wyższego Seminarium Duchownego oraz świeccy.

Do udziału w dzisiejszych uroczystościach zaprasza o. Tarsycjusz Bukowski OFM, rzecznik prasowy sanktuarium.

– Misteria rozpoczną się w Niedzielę Palmową wjazdem Pana Jezusa na osiołku do Jerozolimy o godz. 15.00. Wcześniej jednak uroczystej sumie wraz z poświęceniem palm i procesją do bazyliki właśnie z tego miejsca będzie przewodniczył o. Michael Perry, generał naszego zakonu – wskazał o. Tarsycjusz Bukowski OFM.

W Wielki Piątek aktorzy będą odgrywali sceny męki Zbawiciela. Rano procesja wyruszy spod Domu Kajfasza. Wierni przejdą przy Ratuszu Piłata, gdzie słowo pasterskie wygłosi ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Następnie odbędzie się Droga Krzyżowa. W kaplicy Grobu Pana Jezusa do niedzieli będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Liturgii wielkopiątkowej, która zwieńczy misterium, będzie przewodniczył ks. bp Jan Szkodoń.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl