fot. kongresmalzenstw.pl

„W dobrej i złej doli” – XII Ogólnopolski Kongres Małżeństw

W dniach 7-9 października w Świdnicy odbędzie się XII Ogólnopolski Kongres Małżeństw. Hasłem przewodnim wydarzenia są słowa: „W dobrej i złej doli”. W programie poruszające świadectwa, koncerty, wspólna modlitwa oraz konferencje. Wśród zapowiedzianych prelegentów są m.in. Jacek Pulikowski oraz Lech Polakiewicz, który od ponad 20 lat w każdy wtorek prowadzi w Radiu Maryja „Audycję dla Małżonków i Rodziców”.

Kongres dla małżeństw rozpocznie się 7 października o godz. 18.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury.

– XII Ogólnopolski Kongres Małżeństw to niespotykana na skalę kraju weekendowa randka dla 160 par małżeństw. Seria wykładów, świadectw i występów artystycznych od lat przyciąga gości z całej Polski, ale również i z zagranicy – wskazują organizatorzy.

Wśród prelegentów tegorocznej edycji wydarzenia  są: Wojciech Modest Amaro, znany m.in. z programu „Top Chef”, ks. Mirosław Maliński, Ewa Liegman, Małgorzata Kornacka, Iga i Konrad Grzybowscy, Grzegorz Górny, Jacek Pulikowski czy ks. Adam Rybicki. Będzie także Lech Polakiewicz, który od ponad 20 lat w każdy wtorek prowadzi „Audycję dla Małżonków i Rodziców” w Radiu Maryja. Wystąpi on z wykładem: „Jak osiągnąć sukces w małżeńskiej drodze do nieba?”.

– Tematyka Kongresu ma dotyczyć trwałości małżeństwa „w dobrej i złej doli”. Planowany każdego roku temat bierze pod uwagę doświadczenia, w jakich się znajdują małżonkowie. Widzimy, jak wiele małżeństw przechodzi razem nie tylko przez dobre chwile, ale też i te trudne. Stąd pomysł, by w tym roku nawiązać właśnie do słów przysięgi małżeńskiej: „…i że cię nie opuszczę aż do śmierci”. Chcemy wspólnie przyjrzeć się bliżej sytuacjom, które są pewnego rodzaju sprawdzianem dla miłości małżeńskiej. W zapowiadanych prelekcjach znajdą się m.in. wskazówki, jak radzić sobie w małżeństwie z kryzysem, śmiercią bliskiej osoby i innymi pułapkami pozbawiającymi nadziei – podkreślają organizatorzy.

Tradycją Ogólnopolskiego Kongresu Małżeństw jest spotkanie ze sztuką. W tym roku odbędą się koncerty Marcina Stycznia z zespołem oraz Muzikanty Trio.

Szczegółowy plan i zapisy [tutaj].

 

 

radiomaryja.pl

 

 

 

 

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl