PAP/Paweł Supernak

W czwartek odbył się finał projektu MEiN „Liga Robotów”

W czwartek odbył się uroczysty ogólnopolski finał projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki pt. „Liga Robotów”. Zwycięzcą w klasyfikacji generalnej została Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi Nr 3 w Płocku.

W czwartek na stadionie PGE Narodowym w Warszawie odbył się uroczysty finał projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki pt. „Liga Robotów”. To innowacyjny projekt promujący robotykę i nowoczesne technologie wśród uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych. W finale zmierzyły się 33 drużyny wybrane spośród ponad 700, które zgłosiły się do turnieju. Finaliści rywalizowali w trzech kategoriach: „Wyścig”, „Programowanie”, „Zadanie praktyczne”.

Zwycięzcą w kategorii „Programowanie” został Zespół Szkolno-Przedszkolny w Soninie, w kategorii „Zadanie praktyczne” – Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie, a w kategorii „Wyścig” – Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie.

Zwycięzcą klasyfikacji generalnej została Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi Nr 3 w Płocku.

Obecny podczas uroczystości wiceminister edukacji, Wojciech Murdzek, podziękował wszystkim, którzy brali udział w tworzeniu tego programu.

„Przygoda ma szeroki kontekst, bo pokazuje, że świat wirtualny jest bardzo ciekawy i rzeczywiście w świecie wirtualnym trzeba zaprogramować roboty, ale mimo wszystko potrzebny jest też ten świat >>konkretny<<, gdzie jak robotowi się odkręci kółko, to trzeba je przykręcić” – powiedział wiceminister.

„Ten finał to dla wielu z was już wyróżnienie. Pokonaliście innych kolegów w rozgrywkach i znaleźliście się tutaj. (…) Mam nadzieję, że w kolejnych latach będziemy mogli kontynuować działania związane z robotyką, z programowaniem” – powiedział do uczestników projektu dyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji, Tomasz Madej.

„Liga Robotów” to projekt zrealizowany w ramach rządowego programu edukacyjno-technologicznego Laboratoria Przyszłości. Inicjatywę realizowało Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz z partnerami.

„Dzięki inwestycji o wartości ponad 1 mld zł szkoły podstawowe i ogólnokształcące szkoły artystyczne zyskały nowoczesny sprzęt, stając się areną dla rozwijających się talentów w dziedzinie robotyki i nowoczesnych technologii” – podało Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Celem „Ligi Robotów” jest promowanie robotyki i nowoczesnych technologii oraz rozwijanie kompetencji przyszłości wśród uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl