W całej Polsce deszczowo

Jak podaje IMGW, nad Europą dominować będą układy niskiego ciśnienia, jedynie basen morza Śródziemnego i Czarnego będą w obszarze podwyższonego ciśnienia. Polska będzie na skraju niżu z rejonu Morza Białego, w ciepłym i wilgotnym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie ulegało wahaniom z niewielką tendencją spadkową.

Zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, w południowej połowie kraju, a zwłaszcza na krańcach południowych burze, lokalnie z gradem. W czasie burz prognozowana wysokość opadów do 15 mm, na Pogórzu Karpackim i w Karpatach do 30 mm. Temperatura maksymalna od 26 st. do 29 st., chłodniej na terenach podgórskich: 23 st., 25 st. i na wybrzeżu: od 18 st. do 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu w porywach do 55 km/h, północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże z przelotnymi opadami deszczu. Na południu kraju zanikające burze. W kotlinach i dolinach górskich mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura od 8 st. na Suwalszczyźnie do 14 st. w centrum kraju i 17 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W czasie burz wiatr porywisty.

PAP/RIRM

drukuj