W Berlinie rozmowy Merkel-Ławrow o konfliktach w Syrii i na Ukrainie

Kanclerz Niemiec Angela Merkel i szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow spotkali się we wtorek w Berlinie, tematem rozmów była sytuacja w Syrii i na wschodzie Ukrainy – poinformowały jednocześnie rząd Niemiec i resort spraw zagranicznych w Moskwie.

Ławrowowi towarzyszył szef sztabu generalnego sił zbrojnych Rosji gen. Walerij Gierasimow. Ze strony niemieckiej uczestniczył w rozmowach prócz kanclerz Merkel minister spraw zagranicznych Heiko Maas. Spotkanie przedstawicieli Rosji i Niemiec nie było zapowiadane wcześniej.

Rząd Niemiec poinformował w komunikacie, że tematem rozmów była „sytuacja na Bliskim Wschodzie, szczególnie w Syrii” i że „poruszono również kwestię konfliktu na Ukrainie”.

MSZ Rosji podało, że Ławrow i Gierasimow omówili z Merkel „zadania związane z przygotowaniem warunków do powrotu uchodźców z Syrii i z postępem procesu uregulowania politycznego”. Prócz tego – jak przekazało ministerstwo – strony omówiły „trwające prace w ramach formatu normandzkiego, dotyczące realizacji porozumień mińskich”, których celem jest uregulowanie konfliktu na wschodzie Ukrainy.

Ławrow i Gierasimow dzień wcześniej, w poniedziałek, złożyli również niezapowiadaną wizytę w Izraelu, gdzie z premierem Benjaminem Netanjahu rozmawiali o konflikcie w Syrii.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl