fot. PAP/Leszek Szymański

W. Andrusiewicz: Jeżeli zachowamy się nieodpowiedzialnie, wrócą restrykcje

Ministerstwo Zdrowia apeluje do Polaków, ale także właścicieli odmrożonych firm o przestrzeganie w czasie tego weekendu ścisłych zasad sanitarnych.

Hotele i pensjonaty wznowiły wczoraj swoją działalność. Goście mają do dyspozycji tylko połowę pokoi. Otwarte mogą być też stoki narciarskie.

W górach widoczny jest już napływ turystów. Wojciech Andrusiewicz, rzecznik resortu zdrowia, zwrócił uwagę, że to od zachowania każdego z nas zależy, jak będzie wyglądała za kilkanaście dni rzeczywistość w Polsce.

– Daliśmy sobie 2 tygodnie na zweryfikowanie tego, jak będzie wyglądała nasza rzeczywistość covidowa po wprowadzeniu tych poluzowań. Jeżeli zachowamy się nieodpowiedzialnie, wrócą restrykcje. Dlatego, jeżeli chcemy przyjmować klientów, to pamiętajmy o rygorze sanitarnym – powiedział Wojciech Andrusiewicz.

Wojciech Andrusiewicz zapowiedział, że każdy podmiot wynajmujący pokoje może spodziewać się kontroli.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało wczoraj o ponad 6 tys. nowych zakażeń COVID-19; Z powodu COVID-19 zmarło 46 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 201 osób.

RIRM

drukuj