Ustawa o ochronie ziemi może wejść w życie jeszcze w tym roku

Jeszcze w tym roku wejdzie w życie ustawa o ochronie ziemi przed niekontrolowanym wykupem – zapowiedział prezes PSL, wicepremier Janusz Piechociński na posiedzeniu Rady Naczelnej PSL.

Chodzi o projekt ustawy regulującej obrót ziemią po 2016 r., kiedy skończy się okres ochronny na swobodny obrót ziemią w Polsce i obcokrajowcy będą mogli kupować grunty rolne bez wymaganego obecnie zezwolenia.

Projekt ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego autorstwa PSL już został złożony w Sejmie. Zbigniew Obrocki, wiceszef Solidarności Rolników Indywidualnych z dużą rezerwą przyjmuje zapowiedzi PSL-u.

– Wszyscy zobaczyli, że te protesty, które robiliśmy w Szczecinie miały jakieś poparcie społeczne; ludzie odnosili się do tego pozytywnie. (…) Próbuje się przejąć nasze propozycje, postulaty ze Szczecina i zrobić z tego jakieś wielkie „halo”. Gdyby to było robione na początku kadencji, to wierzyłbym, że ta ustawa zostanie przegłosowana i wejdzie w życie, ta ziemia będzie po prostu w jakiś sposób zabezpieczana. Teraz, kiedy zbliża się koniec kadencji i wiemy, jak to wszystko w naszym Sejmie się odbywa, obawiam się, że to tylko kiełbasa wyborcza, że robi się to „pod publiczkę” – twierdzi Zbigniew Obrocki.

Według informacji medialnych porządek obrad Rady Naczelnej PSL nie został poszerzony o zapowiadane wcześniej przez część ludowców wnioski o odwołanie prezesa partii i zmiany w Naczelnym Komitecie Wykonawczym PSL.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl