PAP/EPA.

USA zwolni z zakazu wstępu do kraju część zagranicznych sportowców

Stany Zjednoczone zwolnią z wprowadzonego w związku z pandemią zakazu wstępu do kraju część zagranicznych sportowców, którzy uczestniczą w profesjonalnych rozgrywkach w USA – poinformował stojący na czele amerykańskiego resortu bezpieczeństwa narodowego Chad Wolf.

„W obecnej sytuacji Amerykanie potrzebują sportu. Czas na ponowne otwarcie gospodarki i czas na przywrócenie do pracy naszych profesjonalnych sportowców” – zaznaczył Chad Wolf.

Wszystkie duże rozgrywki sportowe w USA zostały wstrzymane w związku z pandemią. Z powodu koronawirusa administracja prezydenta Donalda Trumpa nałożyła też zakaz wstępu do kraju podróżującym z Chin, Iranu i większości krajów Europy.

Jak dodano w komunikacie, zwolnienie z zakazu ma obowiązywać poza sportowcami także w odniesieniu do: niezbędnych członków sztabu zawodników, sędziów, działaczy, małżonków oraz osób zależnych od nich finansowo.

Decyzja ma zastosowanie wobec takich rozgrywek jak: liga baseballowa MLB, hokejowa NHL oraz koszykarskie NBA i WNBA, turnieje golfowe mężczyzn PGA Tour i kobiet LPGA Tour oraz imprezy tenisowe ATP i WTA.

PAP

drukuj