fot. https://twitter.com/mblaszczak

USA wysłały do Europy kolejnych żołnierzy

Stany Zjednoczone wysłały do Europy, w tym również do Polski, kolejnych amerykańskich żołnierzy. Pentagon rozważa także stałą obecność sił USA w naszym kraju.

Rosyjski atak na Ukrainę wymusił konkretne decyzje. Jedną z nich jest wzmocnienie wschodniej flanki NATO. Stany Zjednoczone wysłały do Europy kolejnych 500 żołnierzy. Część z nich skierowana została do Polski i Rumunii, żeby zapewnić bufor bezpieczeństwa państwom bałtyckim. Pentagon myśli również o stałej obecności swoich sił w naszym kraju.

– W świetle inwazji byłoby rozważne spojrzeć na rozmieszczenie sił w Europie i w odpowiednim czasie to zrobimy. Teraz nie jest czas na to, by na nowo rozrysowywać mapę rozmieszczeń. Jesteśmy skupieni na zapewnieniu, by w lepszy sposób wzmocnić zdolności Sojuszu – poinformował rzecznik Pentagonu, John Kirby.

Liczebność amerykańskich sił w Europie wynosi blisko 100 tys. Jednostki wysłane do Polski mają wspierać operacje sił lotniczych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl