USA: Śledztwo Białego Domu ws. używania prywatnych skrzynek e-mail do celów służbowych

Organizacja medialna „Politico” poinformowała dziś o wszczęciu przez Biały Dom wewnętrznego śledztwa w sprawie używania prywatnych skrzynek mailowych do oficjalnej korespondencji przez doradców prezydenta Donalda Trumpa, w tym członków jego rodziny zatrudnionych w administracji.

Dochodzenie rozpoczęło się po ujawnieniu informacji, że Ivanka Trump, córka prezydenta a zarazem jego doradca wraz ze swym mężem i bliskim doradcą prezydenta Jaredem Kushnerem a także inni byli i obecni doradcy używali prywatnych skrzynek do prowadzenia korespondencji związanej z miejscem ich pracy.

Wśród tych doradców byli m.in. były szef personelu Białego Domu Reince Priebus i były główny doradca prezydenta ds. strategii Steve Bannon.

Z kolei Jared Kushner w ciągu pierwszych 7 miesięcy roku wysłał lub odebrał około 100 e-maili związanych z wykonywana pracą z prywatnego konta.

W czasie trwania kampanii przed wyborami prezydenckimi w 2016 r. sztab, wówczas republikańskiego kandydata do Białego Domu Donalda Trumpa, atakował demokratyczną rywalkę Hillary Clinton za taką samą praktykę.

Clinton miała używać prywatnego serwera mailowego do oficjalnej korespondencji w okresie gdy była sekretarzem stanu w administracji prezydenta Baracka Obamy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl