USA: w pożarze w Nowym Jorku zginęło 12 osób

W pożarze, jaki wybuchł w czwartek w budynku mieszkalnym w okręgu Bronx w Nowym Jorku zginęło co najmniej 12 osób, w tym jedno dziecko – powiadomił podczas briefingu po odwiedzeniu miejsca tragedii burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio.

Cztery osoby spośród 15 rannych są w stanie krytycznym – poinformował.

Pożar wybuchł w czwartek w pięciopiętrowym bloku mieszkalnym w okręgu Bronx w Nowym Jorku.

Przyczyny wybuchu pożaru nie są znane. Stacja WABC-TV, która jest nowojorską filią telewizji ABC podała, że ogień pojawił się najpierw, o godz. 19.00 czasu lokalnego (godz. 1 w Polsce), na trzecim piętrze.

W budynku znajduje się wiele mieszkań – powiedział agencji Reutera przedstawiciel nowojorskiej policji.

Na miejscu z pożarem walczy ok. 170 strażaków.

Associated Press przypomina, że w 2007 r. również w okręgu Bronx doszło do tragicznego w skutkach pożaru, w którym zginęło dziewięcioro dzieci i jedna osoba dorosła.

Temperatura w Nowym Jorku jest wyższa niż 10 st.C, ale przenikliwy wiatr sprawia, że subiektywnie odczuwa się, jak gdyby na termometrze było tylko kilka stopni powyżej zera – zauważa AP.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl