fot. PAP/EPA

USA: zabójcy z Florydy sprzedano broń, mimo że miał problemy ze zdrowiem psychicznym

21-letni Ryan Palmeter, który zastrzelił w sobotę w Jacksonville na Florydzie trzy osoby, kupił broń legalnie. Zdołał ją nabyć, pomimo że wcześniej został skierowany na obowiązkowe badanie zdrowia psychicznego.

Jak poinformował w niedzielę miejscowy szeryf, napastnik zabił w Jacksonville kobietę siedzącą w samochodzie przed sklepem Dollar General, sprzedawcę oraz klienta, który minutę później wszedł do sklepu. Strzelał z karabinu półautomatycznego typu AR-15 i pistoletu Glock.

Według AP Palmeter legalnie zakupił broń w ostatnich miesiącach. Sprzedano mu ją, mimo że w 2017 r. został poddany obowiązkowemu badaniu psychiatrycznemu. W 11 minut po rozpoczęciu strzelaniny popełnił samobójstwo, gdy policja weszła do sklepu.

Zgodnie z relacją szeryfa Palmeter mieszkał z rodzicami w sąsiednim hrabstwie Clay. W trakcie strzelaniny wysłał ojcu SMS-a, aby włamał się do jego pokoju. Ojciec znalazł tam list pożegnalny syna i testament.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl