fot. pixabay.com

USA: pierwsza debata prezydencka odbędzie się 27 czerwca, a druga 10 września

Pierwsza debata wyborcza między Joe Bidenem i Donaldem Trumpem odbędzie się 27 czerwca w CNN, a druga 10 września w telewizji ABC – ogłosił w środę były prezydent. Sztab Donalda Trumpa chce dodatkowo zorganizowania dwóch kolejnych potyczek w lipcu i w sierpniu.

„To mój wielki zaszczyt zaakceptować debatę w CNN przeciwko krętaczowi Joe Bidenowi, najgorszemu prezydentowi w historii Stanów Zjednoczonych i prawdziwemu zagrożeniu dla demokracji 27 czerwca” – oznajmił Donald Trump na swoim portalu społecznościowym TRUTH Social.

Polityk dodał też, że przyjął propozycję zorganizowania debaty 10 września w telewizji ABC News.

Donald Trump zareagował w ten sposób na publiczne zaproszenie ze strony Joe Bidena za pośrednictwem nagrania wideo opublikowanego w mediach społecznościowych.

„Donald Trump przegrał ze mną dwie debaty w 2020 roku. Od tego czasu nie pojawił się na żadnej debacie. Teraz udaje, że chce znów ze mną debatować. Cóż, uczyń mój dzień lepszym, kolego” – powiedział Joe Biden.

Prezydent USA dodał przy tym, że „słyszał, że ma wolne środy”, nawiązując do faktu, że środy są dniem przerwy w procesie karnym Donalda Trumpa w Nowym Jorku.

Do pierwszej z debat dojdzie tuż po oczekiwanym zakończeniu procesu Donalda Trumpa oraz powrocie Joe Bidena ze szczytu G7 we Włoszech. Druga będzie miała miejsce przed rozpoczęciem głosowania korespondencyjnego w pierwszych stanach. Prezydent Joe Biden domaga się jednak, by wbrew dotychczasowemu zwyczajowi nie organizowała ich specjalnie powołana do tego komisja, lecz bezpośrednio telewizje wspólnie z kampaniami obu kandydatów. Sztab Joe Bidena uważa, iż debaty w poprzednich latach były zbyt nastawione na urządzenie widowiska i chce też, by debaty odbyły się bez udziału publiczności i by umożliwić wyłączenie mikrofonu kandydatowi wybiegającemu ponad przyznany mu limit czasowy. Sztab Donalda Trumpa chce natomiast urządzenia jak największego spektaklu na dużym obiekcie. Zaproponował też dwa dodatkowe terminy, jeden w lipcu i jeden w sierpniu. Dodatkowo w lipcu ma się odbyć debata kandydatów na wiceprezydenta. Wybory odbędą się 5 listopada.

„Krętacz Joe Biden jest najgorszym debatującym, z jakim kiedykolwiek się mierzyłem – nie umie nawet złożyć dwóch zdań! (…) Mocno rekomendowałbym nawet więcej niż dwie debaty i dla większych emocji, bardzo dużą arenę (…) Tylko powiedzcie mi kiedy, a będę na miejscu. >>Przygotujmy się do walki!!!<<” – napisał Donald Trump.

Jeszcze niedawno Joe Biden sceptycznie podchodził do pomysłu zorganizowania debaty z Donaldem Trumpem, mówiąc, że dojdzie do niej, tylko jeśli Donald Trump będzie się „dobrze zachowywał”. W kwietniu jednak wyraził gotowość do pojedynku ze swoim poprzednikiem.

Tradycyjnie przed wyborami dochodziło do trzech telewizyjnych pojedynków między kandydatami, jednak w 2020 r. ze względu m.in. na pandemię odbyły się jedynie dwie.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl