fot. pixabay.com

USA: Izba Reprezentantów przyjmie pakiet w sprawie dozbrojenia Ukrainy?

Amerykańska Izba Reprezentantów jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia może przyjąć pakiet dozbrajania Ukrainy. Potwierdził to republikański spiker.

Amerykańską Izbę Reprezentantów kontrolują Republikanie. Spory wewnątrz partii, w których na wierzch wyszedł opór wielu polityków wobec dozbrajania Ukrainy, doprowadził do kryzysu w Kongresie. Odwołany został spiker, co wstrzymało procedowanie, a dalej mogło doprowadzić do tzw. shutdownu. Po tym, jak wyłoniony został Mike Johnson, spory zostały ograniczone, a regulacje tymczasowo finansujące administrację zostały przyjęte.

W poniedziałek padła zapowiedź spikera, że w grze dalej jest przekazanie 61 mld dolarów dodatkowych środków na Ukrainę. Mike Johnson podczas wiecu wyborczego na Florydzie wyraził pewność, że Kongres będzie w stanie uchwalić przekazanie środków przed świętami Bożego Narodzenia.

Oczywiście, nie możemy pozwolić Władimirowi Putinowi na marsz przez Europę i rozumiemy konieczność pomocy” – wskazał Mike Johnson, spiker Izby Reprezentantów.

Biały Dom oczekuje, że Izba Reprezentantów zgodzi się łącznie na pakiet wydatków sięgający 106 mld dolarów. 61 mld miałoby trafić do Ukrainy, 14 mld do Izraela, a pozostałe pieniądze mogą być przekazane na zatrudnienie dodatkowych funkcjonariuszy straży granicznej i urzędników imigracyjnych. Republikanie sprzeciwiają się obecnej polityce migracyjnej Joe Bidena. Domagają się zaostrzenia prawa i sprawowania większej ochrony na granicach stanowych. Prowadzą w tej sprawie negocjacje. Zmiany w polityce migracyjnej są warunkiem przyjęcia przez Kongres uchwały o środkach dla Ukrainy.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl