USA: D. Trump obiecał „wszelkie dostępne środki” dla Florydy

Prezydent USA Donald Trump jest w stałym kontakcie z Rickiem Scottem, gubernatorem Florydy, zaatakowanej w niedzielę przez huragan Irma. W telewizji ABC Scott podkreślił, że prezydent zaoferował „wszelkie dostępne środki” rządu federalnego dla Florydy.

Gubernator zwrócił się do prezydenta z prośbą o ogłoszenie stanu klęski żywiołowej w tym stanie. Wcześniej w niedzielę Trump ogłosił stan klęski żywiołowej w Portoryko oraz zwiększył federalne fundusze dla Wysp Dziewiczych spustoszonych przez Irmę.

Biały Dom poinformował też, że prezydent USA otrzymuje „kompleksowe” aktualne informacje dotyczące huraganu.

Prezydent rozmawiał na temat huraganu Irma w niedzielę z gubernatorami stanów Alabama, Georgia, Karolina Południowa i Tennessee. Irma może dotrzeć do wszystkich tych czterech stanów.

Donald Trump z wiceprezydentem Mike’iem Pence’em i kilkoma członkami swego gabinetu uczestniczył w briefingu w Camp David – prezydenckiej rezydencji, w której monitorował przez weekend sytuację.

Mike Pence wraz z kilkoma ministrami planuje w niedzielę złożyć wizytę w FEMA (Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego).

Dyrektor FEMA Brock Long oświadczył, że jest w stałym kontakcie z Białym Domem i ministerstwem bezpieczeństwa krajowego.

W niedzielę rano czasu lokalnego huragan Irma dotarł do Florydy.

Władze Florydy i prezydent USA Donald Trump wezwali ludność stanu, aby ewakuowała się z najbardziej zagrożonych terenów, zwłaszcza w zachodniej i południowej części stanu, i skorzystała ze schronień oraz innych bezpiecznych miejsc przygotowanych przez władze.

Gubernator Florydy postawił w stan gotowości w związku z huraganem 7 000 członków Gwardii Narodowej i 30 000 policjantów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl