USA: „Brakuje chętnych do służby w wojskach lądowych”

Po raz pierwszy od sześciu lat brakuje chętnych do służby w amerykańskich wojskach lądowych – podał w piątek dziennik „USA Today”, tłumacząc problemy z werbunkiem poprawą sytuacji gospodarczej w Stanach Zjednoczonych.

Niedawno ogłoszono plan redukcji amerykańskich wojsk o 40 tys. żołnierzy w ciągu najbliższych lat. Jednak, by wypełnić potrzeby różnych jednostek, co roku do służby w siłach lądowych USA należy przyjąć około 60 tys. młodych rekrutów.

Tymczasem, jak podał „USA Today”, na dwa miesiące przed końcem roku budżetowego 2015, który w USA upływa 30 września, wciąż brakuje ponad 8 tysięcy (14 proc.) rekrutów, by wypełnić wyznaczony na ten rok cel rekrutacji – 59 tys. żołnierzy. Taka sytuacja zdarza się po raz pierwszy od sześciu lat – podkreśla gazeta.

Odpowiedzialny za proces werbunku generał Jeffrey Snow przyznał w wywiadzie, że istnieją problemy z przyciągnięciem młodych ludzi do czynnej służby w wojsku, mimo znacznie zwiększonych wysiłków, by znaleźć nowych żołnierzy.

„To jest trudna misja, by wypełnić cel dotyczący rekrutacji” – powiedział Snow i dodaje, „przeprowadzamy więcej rozmów, ale mimo to podpisaliśmy mniej kontraktów niż w ubiegłym roku z nowymi żołnierzami”. Przyznał, że będzie jeszcze trudniej, „gdyż mamy wskazówki, że gospodarka będzie się nadal poprawiać”.

„USA Today” przypomina, że kiedy w szczytowym okresie wojen prowadzonych przez USA w Iraku i Afganistanie brakowało chętnych do służby w tych misjach, obniżono standardy, jakie muszą spełniać kandydaci. Ponadto bardzo wzrosły wówczas różne finansowe zachęty dla młodych żołnierzy. Jednak w ostatnich latach z powodu oszczędności, wiele bonusów, w tym na edukację, znacznie zmalało.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl