fot. PAP/EPA

USA: Bilans ofiar śmiertelnych katastrofy na Florydzie wzrósł do dziewięciu

Liczba potwierdzonych dotychczas ofiar śmiertelnych zawalenia się apartamentowca w Surfside na Florydzie to obecnie dziewięć – poinformowała w niedzielę burmistrz hrabstwa Miami-Dade, Daniella Levine Cava. 152 osoby uznawane są za zaginione.

Jak powiedziała Levine Cava, jedna z ofiar zmarła w szpitalu, zaś osiem zostało znalezionych martwych pod gruzami. W niedzielę udało się zidentyfikować ponadto cztery z ofiar.

„Dokładamy wszelkich starań, by zidentyfikować innych, którzy zostali odnalezieni, i by informować ich rodziny tak szybko jak to możliwe” – zapewniła polityk podczas konferencji prasowej.

W niedzielę członkom rodziny pozwolono odwiedzić miejsce katastrofy.

Burmistrz Surfside, Charles Burkett, powiedział na antenie telewizji CNN, że akcja ratunkowa trwa i mimo mijającego czasu „oczekuje jeszcze wielu cudów”. Dodał, że na miejsce przybył zespół ratowników z Izraela, zaś w poniedziałek ma dotrzeć także ekipa z Meksyku. Zaznaczył jednak, że ratownikom brakowało dotąd nie środków, lecz szczęścia.

W reakcji na zawalenie się 40-letniego apartamentowca władze okolicznych miast i miejscowości, w tym miasta Miami, zapowiedziały ściślejsze kontrole stanu budynków położonych nad oceanem.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl