USA – Biały Dom potępił zamachy we Francji, Tunezji i Kuwejcie

Biały Dom potępił dokonane w piątek we Francji, Tunezji i Kuwejcie zamachy, określając je „odrażającymi” aktami terroru. Zadeklarował jednocześnie, że współpracuje z tymi państwami dla zaoferowania im wszelkiego niezbędnego wsparcia.

„Stany Zjednoczone jak najsurowiej potępiają zamachy terrorystyczne, dokonane dzisiaj we Francji, Kuwejcie i Tunezji. Nasze myśli i modlitwy kierują się ku ofiarom tych odrażających zamachów, ich najbliższym i narodom wszystkich trzech krajów” – głosi prezydenckie oświadczenie.

Do co najmniej 37 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych ataku uzbrojonego mężczyzny na plaży w pobliżu hotelu w tunezyjskim mieście Susa (Sousse) – poinformowało pod wieczór radio Mosaique FM, powołując sią na tunezyjskie ministerstwo zdrowia. Rannych zostało 36 osób.

25 osób zginęło, a 202 zostały ranne w zamachu w szyickim meczecie w stolicy Kuwejtu – poinformowało MSW tego kraju. Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie (IS).

W ataku na zakłady gazowe  w Saint-Quentin-Fallavier, ok. 30 km na południowy wschód od Lyonu, zginęła jedna osoba, a co najmniej dwie zostały ranne.

PAP/RIRM

drukuj