fot. pixabay.com

USA: 3 października odbędzie się rozprawa sądowa Huntera Bidena w sprawie nielegalnego posiadania broni

3 października w Wilmington w stanie Delaware odbędzie się rozprawa sądowa dotycząca nielegalnego posiadania broni przez Huntera Bidena, syna obecnego prezydenta USA. Sędzia okręgowa Maryellen Noreika odrzuciła wniosek oskarżonego o zdalny udział w posiedzeniu.

Prokuratura federalna w Delaware postawiła 14 września Hunterowi Bidenowi trzy zarzuty dotyczące nielegalnego posiadania broni. Jak wynika z opublikowanego dokumentu, dwa z nich związane są z tym, że Hunter Biden skłamał, deklarując w formularzu podczas zakupu rewolweru Colt Cobra w 2018 roku, że nie zażywa narkotyków, zaś trzeci dotyczy posiadania broni, będąc pod wpływem niedozwolonych środków.

Syn prezydenta Joe Bidena przyznał, że był w tym czasie uzależniony od kokainy.

Zarzuty są wynikiem fiaska ugody z prokuraturą, wedle której Hunter Biden uniknąłby zarzutów, gdyby przez dwa lata spełniał warunki wyznaczone przez władze. W ramach ugody miał również przyznać się do winy w sprawie dwóch wykroczeń dotyczących niepłacenia podatków w zamian za wyrok w zawieszeniu. Układ jednak został odrzucony przez sąd federalny w Delaware. Specjalny prokurator powołany do prowadzenia sprawy, David Weiss, sugerował, że może postawić dodatkowe zarzuty synowi prezydenta.

Hunter Biden jest pierwszym synem głowy państwa, który otrzymał zarzuty federalne. Biały Dom nie odniósł się dotąd do sprawy i konsekwentnie odmawia komentowania spraw związanych z synem prezydenta.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl