Urzędnicy zarabiają więcej niż wynosi płaca minimalna

Jedna z gazet wzięła pod lupę pensje w ministerstwach, urzędach wojewódzkich i samorządach. Jak się okazało, większość resortów nie posiada stanowisk, na których wynagrodzenie byłoby na poziomie płacy minimalnej.

W urzędach wojewódzkich natomiast otrzymują ją z reguły osoby zatrudnione przy pracach interwencyjnych, na stanowiskach pomocniczych czy robotniczych. Także w samorządach rzadko pojawiają się zarobki na takim poziomie. Ogólny odsetek takich osób nie sięga nawet jednego procenta.

Maciej Wąsik, radny PiS w Warszawie mówi, że w Polsce od lat rozdmuchana jest administracja.

– Polska ostatnimi czasy robi się państwem niezwykle bogatym w urzędników. Za rządów Donalda Tuska przybyło ponad 100 tys. na różnych szczeblach. W mojej ocenie tych urzędników w Polsce jest za dużo. Pierwsza oszczędność, którą powinien zrobić rząd to oszczędności na administracji. Tu można uzyskać największe oszczędności niewielkim kosztem – zwraca uwagę Maciej Wąsik.

Jak wynika z danych kancelarii premiera, płace w administracji rządowej sięgały w ub.r. średnio 4,8 tys. zł. Jednak na 2,5 tys. jednostek należących do korpusu służby cywilnej, tylko jedna posiadała trzy etaty z wynagrodzeniem w przedziale od 1,6 do 1,7 tys. zł.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl