Uroczystości pogrzebowe prof. Józefa Szaniawskiego

Rodzina, przyjaciele i znajomi pożegnają dziś prof. Józefa Szaniawskiego. O godz. 11 w Radiu Maryja i TV Trwam rozpocznie się transmisja Mszy św. pogrzebowej  sprawowanej w archikatedrze św. Jana w Warszawie

Mszy świętej w Bazylice Archikatedralnej p.w. Męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela w Warszawie będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. bp Piotr Jarecki biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej. Prof. spocznie na cmentarzu wojskowym na Powązkach.

Politolog, sowietolog, publicysta i wykładowca, zginął w rejonie Świnicy w Tatrach. Spadł w przepaść. Miał 68 lat. Był wykładowcą UKSW, Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz publicystą i felietonistą „Naszego Dziennika”, Radia Maryja, Telewizji „Trwam” i internetowego SIM Radia.

Filip Frąckowiak syn prof. Józefa Szaniawskiego mówi, ze jego tata był nie tylko nauczycielem akademickim, ale także jego.

Człowiek wielkiej determinacji. Wszystko to czego się podejmował, robił z ogromną siłą i starał się doprowadzić do końca. Tego też chciałem się od niego nauczyć; tej siły. Niewątpliwie te dni, między śmiercią taty a pogrzebem, to są dni próby, czy tata nauczył mnie tego- mówi Filip Frąckowiak

To  był wielki, szlachetny człowiek – w ten sposób wspomina zmarłego prof. Józefa Szaniawskiego profesor Wojciech Polak.c

-Znaliśmy się z Profesorem od dawna. Spotykaliśmy się czasami wspólnie na antenie Radia Maryja, czy w telewizji Trwam. Ostatnio byliśmy umówieni na dłuższą rozmowę(…) Mówił, że ma różne sprawy do przekazania, omówienia. Myślałem, że pojadę i porozmawiamy. Nie porozmawiamy, no chyba, że gdzieś indziej. To był wielki, szlachetny człowiek, dla którego patriotyzm nie był próżnym słowem – wspomina prof. Wojciech Polak.

Również Prof. Piotr Jaroszyński bardzo ciepło mówi o śp. Prof. Szaniawskim oraz Jego ciężkiej pracy na rzecz Polski:

-Śp. Profesor Szaniawski był i przyjacielem i popularyzatorem dokonań płk. Kuklińskiego. Dawał temu wyraz nie tylko w swoich wykładach, ale również w publikacjach – powiedział prof. Piotr Jaroszyński.

Wiadomość o śmierci prof. Szaniawskiego była ogromnym ciosem dla studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, w której głos historycznej prawdy profesora był słuchany i odbierany z ogromnym zaciekawieniem:

Śmierć prof. Józefa Szaniawskiego to wielka strata dla Narodu, jednak dla mnie to utrata wspaniałego profesora. Był człowiekiem wielkiego formatu z ogromnym poczuciem humoru. Takim go zapamiętam – mówi Rozalia, studentka WSKSiM.

Wypowiedź Filipa Frąckowiaka:


Pobierz Pobierz

 

Wspomnienia o prof. Józefie Szaniawskim – SŁUCHAJ

RIRM

 

 

drukuj