fot. pixabay.com

Ukraińskie media: 32 mężczyzn nielegalnie zbiegło na Węgry ciężarówką na fałszywych numerach

Grupa 32 mężczyzn, obywateli Ukrainy, przedostała się nielegalnie ciężarówką na fałszywych, wojskowych numerach na Węgry, gdzie została zatrzymana przez tamtejsze władze – poinformowały w poniedziałek ukraińskie media.

Wiadomość tę potwierdził rzecznik Państwowej Straży Granicznej Ukrainy, Andrij Demczenko – przekazała Ukrainska Prawda. Portal wyjaśnił, że do incydentu doszło w niedzielę w okolicach ukraińsko-węgierskiego przejścia granicznego Kosyno-Barabasi. Kosyno znajduje się w ukraińskim obwodzie zakarpackim.

„Kamery zarejestrowały ciężarówkę, która jechała polną drogą w stronę granicy. Pojazd został później odnaleziony po stronie węgierskiej bez pasażerów. Następnie strona węgierska poinformowała o zatrzymaniu 32 osób” – napisała Ukrainska Prawda.

Andrij Demczenko poinformował, że Straż Graniczna prowadzi śledztwo w tej sprawie. Wykazało ono, że numery rejestracyjne ciężarówki były fałszywe i że nie należy ona do ukraińskiej armii. Dodał, że strona węgierska nie przekazała dotąd zatrzymanych Ukrainie.

Rzecznik Straży Granicznej oświadczył także, że w okolicy zdarzenia po ukraińskiej stronie granicy zatrzymano kilka osób, które mogły być zaangażowane w przerzucanie ludzi na stronę węgierską. Prowadzone są wobec nich czynności śledcze.

W listopadzie BBC podała w raporcie opartym na danych dotyczących nielegalnych przekroczeń granicy z Polską, Mołdawią, Rumunią, Węgrami i Słowacją, że blisko 20 tys. mężczyzn zbiegło z Ukrainy od początku wojny, by uniknąć poboru.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl