Ukraina: Wybuch w kopalni w obwodzie lwowskim, 8 osób zginęło

Na skutek eksplozji w kopalni „Stiepnaja” w Głuchowie niedaleko Sokala w obwodzie lwowskim w czwartek zginęło ośmiu górników, a sześciu odniosło obrażenia, nie jest znany los 20 – poinformowały ukraińskie służby ds. sytuacji nadzwyczajnych.

Jak podano w komunikacie, w kopalni doszło do zawału. W chwili eksplozji pod ziemią pracowało 172 górników, w tym w rejonie wybuchu 34.

Szef Konfederacji Wolnych Związków Zawodowych Ukrainy Michaił Wołyniec na swojej stronie na Facebooku podał, że w kopalni „Stiepnaja” w wyniku wybuchu metanu zginęło 11 osób.

Przyczyna wybuchu, do którego doszło na głębokości 550 m, jest badana.

Sekretarz prasowy prezydenta Ukrainy Petra Poroszenko, Swiatosław Cehołko, napisał na Facebooku, że prezydent został poinformowany o katastrofie, a na miejscu prowadzone są prace ratownicze.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl