fot. pixabay.com

Ukraina: urzędniczka zatrzymana na gorącym uczynku przyjmowania łapówki próbowała zjeść pieniądze

W obwodzie lwowskim zatrzymano kolejnych urzędników przyjmujących łapówki w zamian za wydanie orzeczenia o niezdolności do służby wojskowej; jedna ze złapanych na gorącym uczynku urzędniczek próbowała zjeść dowód rzeczowy w postaci studolarowego banknotu – poinformował portal Ukrainska Prawda powołując się na informacje Państwowego Biura Śledczego Ukrainy.

Urzędnicy Międzyokręgowej Komisji Ekspertów Medycznych i Społecznych w Samborze oraz Szpitala Miejskiego w Turce w obwodzie lwowskim zażądali łapówki od żołnierza za przyznanie drugiej grupy inwalidzkiej dla jego ojca, co pozwoliłoby żołnierzowi uniknąć powołania do wojska.

Urzędnicy obiecali wydać odpowiednie dokumenty za 3200 USD. Jak ustalono, 42-letni szef centrum badań medycznych i społecznych, 42-letni szef komisji doradczej ds. medycznych i jego 59-letnia zastępczyni zorganizowali proceder uzyskiwania nielegalnych dochodów w zamian za przyznanie grupy inwalidzkiej dla osób podlegających obowiązkowi służby wojskowej. Prokuratura twierdzi, że za 3200 USD potencjalny „pacjent” mógł otrzymać grupę inwalidzką.

W omawianym przypadku urzędnicy otrzymali pieniądze w trzech ratach. Podczas przekazywania ostatniej funkcjonariusze organów ścigania zatrzymali w mieście Turka na gorącym uczynku 59-letnią kobietę. Podczas zatrzymania urzędniczka próbowała pozbyć się pieniędzy, zjadając banknot studolarowy, jednak funkcjonariusze organów ścigania uniemożliwili jej to. Pozostałych członków szajki również zatrzymano.

Przygotowywane są wnioski o zastosowanie aresztu tymczasowego i zawieszenie w wykonywaniu obowiązków służbowych. Zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat i konfiskata mienia – napisała Ukrainska Prawda.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl