Ukraina: Ponad 20 tys. ludzi dostanie powołanie do wojska

Ukraiński rząd potwierdził liczbę obywateli Ukrainy, którzy mają zostać powołani do odbycia służby wojskowej w kwietniu i maju tego roku; powołanie w tym okresie ma otrzymać 21126 ludzi.

Na stronie ukraińskiego ministerstwa obrony sprecyzowano we wtorek, że do sił zbrojnych Ukrainy trafi 12296 rekrutów, 7630 do Gwardii Narodowej, a 1200 do specjalnych sił transportowych.

Określono również wydatki na rekrutację w okresie kwietnia-maja na kwotę prawie 2 mln hrywien.

Ministerstwo obrony poinformowało, że powołaniu podlegają zdrowi mężczyźni między 20 a 27 rokiem życia, którzy nie kwalifikują się do zwolnienia lub odroczenia.

Poborowi nie będą wysyłani do rejonu prowadzonej przez władze Ukrainy operacji przeciwko separatystom na wschodzie Ukrainy – podkreślił resort.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl