By ВАДИМ ЧУПРИНА - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=44495143

Ukraina: Parlament przyjął ustawę o przejmowaniu rosyjskich aktywów

Parlament Ukrainy przyjął w czwartek ustawę zezwalającą na przejmowanie w kraju mienia lub aktywów należących do państwa rosyjskiego lub obywateli Rosji.

Jak podała agencja Reutera, zgodnie z prawem rząd ukraiński może wskazać Radzie Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy, jakie aktywa należy skonfiskować, a RBNiO musi następnie wyrazić zgodę na przeniesienie ich własności na państwo.

Nacjonalizacja rosyjskiego majątku może nastąpić również z powodu nagłej potrzeby wojskowej – informuje agencja Ukrinform. Od 24 lutego trwa rosyjska inwazja na Ukrainę.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl