Ukraina: katastrofa samolotu wojskowego. Nie żyje dwóch pilotów

Dwóch pilotów wojskowych zginęło dziś w katastrofie samolotu szkolno-treningowego, który rozbił się w obwodzie chmielnickim na zachodzie Ukrainy – poinformował rzecznik dowództwa ukraińskich sił powietrznych Roman Jurczyło.

„Łączność z samolotem utracono podczas lotu szkoleniowego o godzinie 12.20 (godz. 11.20 w Polsce). Samolot L-39 Albatros spadł na ziemię w rejonie miasta Starokonstantynów” – powiedział rzecznik, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina.

Na razie nie są znane przyczyny katastrofy.

L-39 Albatros to odrzutowy samolot szkolno-treningowy produkcji czechosłowackiej. Wprowadzono go do użytku na przełomie lat 60. i 70. XX wieku.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl