fot. PAP/EPA

Ukraina: do kraju przybył prezydent RPA; to element „misji pokojowej” krajów afrykańskich

Na Ukrainę przybył prezydent Republiki Południowej Afryki, Cyril Ramaphosa – przekazała kancelaria afrykańskiego lidera. Informowała ona wcześniej, że w ramach afrykańskiej „misji pokojowej” Ramaphosa planuje spotkać się z prezydentem Ukrainy, a następnie – Rosji.

„Prezydent RPA Cyril Ramaphisa przybył na stację Nemiszajewe (w obwodzie kijowskim), gdzie powitał go specjalny przedstawiciel Ukrainy ds. Afryki i Bliskiego Wschodu ambasador Maksym Subch i ambasador RPA na Ukrainie Andre Groenewald” – napisano na Twitterze południowoafrykańskiego prezydenta.

Wcześniej strona afrykańska informowała, że Ramaphosa ma wziąć udział w „misji pokojowej” krajów regionu, w którą zaangażowane są RPA, Zambia, Komory, Kongo, Egipt, Senegal i Uganda – podała agencja Interfax-Ukraina.

Dodano, że Ramaphosa po wizycie na Ukrainie ma się udać do Petersburga w Rosji, gdzie 17 czerwca planuje spotkać się z prezydentem Władimirem Putinem.

 

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl