fot. Monika Bilska

Uczelnie wyższe wydłużyły proces rekrutacji na zbliżający się rok akademicki

Termin poprawkowy to druga szansa dla tych uczniów, którzy nie zdali jednego, obowiązkowego przedmiotu, a chcą kontynuować naukę. Absolwenci szkół średnich mieli czas do 14 sierpnia, aby złożyć podanie o przystąpienie do egzaminu poprawkowego.

Marcin Smolik, szef CKE podkreślił, że chęć poprawy przedmiotu zadeklarowała duża liczba maturzystów.

– Bardzo duża grupa maturzystów tych, którzy egzaminu nie zdali, rzeczywiście takie oświadczenie złożyła. Trzeba pamiętać, że z tych 26 proc. która nie zdała matury, ponad 17 proc., może do egzaminu przystąpić jeszcze 8 września. Egzamin 8 września o godzinie 14.00, wyniki 30 września, tak by te osoby, które uzyskają docelowo świadectwo dojrzałości, mogły wziąć udział w rekrutacji jeszcze w tym roku – poinformował szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

W związku z tym, że tegoroczne matury odbyły się w późniejszym terminie, uczelnie wyższe wydłużyły proces rekrutacji na zbliżający się nowy rok akademicki.

Jednocześnie zachęcają maturzystów m.in. nowymi kierunkami. Nabór wniosków prowadzi Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. W tym roku ruszą nowe studia licencjackie na kierunku: pielęgniarstwo. [czytaj więcej] 

RIRM

drukuj